Zbyněk Jakš

ředitel městského muzea

Jmenuji se Zbyněk Jakš, a v roli zastupitele se snažím přinášet pozitivní změny do naší komunity. Mé poslání je sloužit lidem, kteří mi dali svou důvěru, s cílem vytvořit prostředí, kde každý může prosperovat. Věřím, že klíčem k úspěchu je spolupráce, otevřená komunikace a neustálé hledání inovativních řešení pro výzvy, kterým čelíme. Jako zastupitel se zavazuji k transparentnosti, spravedlnosti a neúnavné práci na zlepšení kvality života ve všech oblastech našeho města.

Co pro Vás znamená město Most?​

V Mostě bydlím už 35 let a ač je to k nevíře, navzdory všem anketám je pro mě jedno z nejhezčích měst v republice. Je to pro mě vzdušné, prostorné město, kde mám vše v blízkosti a jsou zde atraktivní místa, která jinde na jednom místě nenajdete – autodrom, hipodrom, aquadrom, letiště, rekreační oblasti s možností sportování – Jezero Most, Matylda, Benedikt, příroda uprostřed města – Šibeník. A chtěl bych poukázat i na hladký průjezd v Mostě, kdy se u nás netvoří kolony a zácpy.

Jelikož miluji pohled na svět z výšky, jsou jedním z mých oblíbených míst vyhlídky na hradě Hněvín, kde vidím do blízkého i dalekého okolí. Rád chodím i na rozhlednu do Funparku, která je asi jediným místem v Mostě, odkud není vidět Bořeň. Dále mám rád i procházky okolo jezera Most, kde si vyvětrám hlavu ze svých soukromých i pracovních záležitostí, ale nepohrdnu ani výšlapem na Ressl, nejlépe lesní cestou.

Město Most je dynamicky se vyvíjející město a v minulosti byly chvíle, kdy jsem ne s každým rozhodnutím týkajícím se se změnami ve městě souhlasil. Proto jsem rád, když jsem nyní u toho a mohu z části změny a život ve městě ovlivňovat.