Převzetí symbolického klíče od Nadace Charty 77 k druhému Taxíku Maxíku v Praze

Nadace Charty 77 předala symbolický klíč k druhému vozu Taxíku Maxík, projektu, který zajišťuje bezplatnou dopravu pro seniory a osoby se zdravotním postižením. Slavnostní předání proběhlo dne 23. března 2024 v Praze za účasti zástupců Nadace Charty 77, hlavního města Prahy a dalších partnerů projektu.

Druhý Taxík Maxík rozšíří možnosti projektu a umožní tak uspokojit rostoucí poptávku po bezplatné dopravě. Vůz bude sloužit v Praze 4 a Praze 12 a doplní tak stávající Maxík, který operuje v Praze 1 a Praze 7.

„Jsme nadšení, že můžeme předat symbolický klíč k druhému Taxíku Maxík,“ řekla ředitelka Nadace Charty 77 [jméno ředitelky]. „Tento projekt je pro nás velmi důležitý, protože pomáhá lidem, kteří by se jinak bez cizí pomoci jen obtížně dostali k lékaři, na úřady nebo za přáteli a rodinou.“

Hlavní město Praha projekt Taxík Maxík dlouhodobě podporuje. „Jsme rádi, že můžeme přispět k tomu, aby se imobilní a senioři v Praze mohli snadněji a pohodlněji pohybovat,“ uvedl radní pro sociální politiku [jméno radního].

Projekt Taxík Maxík je financován z dotací hlavního města Prahy a z darů soukromých osob a firem. „Velmi si vážíme podpory všech, kteří nám pomáhají tento projekt realizovat,“ dodala [jméno ředitelky].

Taxík Maxík jezdí každý den od 8 do 18 hodin. Objednávat se lze telefonicky na čísle [telefonní číslo] nebo online na webových stránkách [webové stránky].

Více informací o projektu Taxík Maxík naleznete na [webové stránky].

Fotografie z předání symbolického klíče naleznete na [webové stránky].