V Mostě otevřena první vodíková stanice: Krok k ekologické dopravě s ORLEN Unipetrol

V úterý 15. listopadu 2023 byla v Mostě slavnostně otevřena první vodíková stanice v Ústeckém kraji, vzniklá ve spolupráci mezi ORLEN Unipetrol a městem Most. Tento krok představuje významný pokrok v rozvoji ekologické dopravy v České republice. Vodíková stanice, nabízející čistou alternativu k tradičním palivům, je součástí plánů na rozšíření vodíkové infrastruktury po celé zemi. Přítomnost zástupců ORLEN Unipetrolu a městského vedení na otevření zdůrazňuje společné odhodlání podporovat udržitelnou dopravu.

Otevření vodíkové stanice v Mostě: Spolupráce s ORLEN Unipetrolem
V úterý 15. listopadu 2023 proběhlo slavnostní otevření vodíkové stanice v Mostě. Stanice je výsledkem spolupráce mezi společností ORLEN Unipetrol a městem Most.

Vodíková stanice je prvním svého druhu v Ústeckém kraji. Umožní tankování vodíkových aut, která jsou ekologickou alternativou k automobilům se spalovacími motory.

Slavnostního ceremoniálu se zúčastnili zástupci ORLEN Unipetrolu, vedení města Mostu a další hosté.

„Jsme rádi, že můžeme v Mostě otevřít první vodíkovou stanici v Ústeckém kraji,“ řekl [jméno za ORLEN Unipetrol]. „Věříme, že vodíková technologie má velký potenciál a že tato stanice přispěje k rozvoji vodíkové dopravy v České republice.“

„Spolupráce s ORLEN Unipetrolem na tomto projektu je pro nás důležitá,“ uvedl [jméno za vedení města Mostu]. „Jsme přesvědčeni, že vodíková technologie je klíčová pro ekologickou a udržitelnou dopravu budoucnosti.“

Vodíková stanice v Mostě je součástí širšího projektu rozvoje vodíkové infrastruktury v České republice. ORLEN Unipetrol plánuje v příštích letech otevřít další vodíkové stanice v Praze, Brně a dalších městech.