Ing. Markéta Stará

Náměstkyně primátora města Most, zastupitelka, radní

Ing. Markéta Stará

Věk: 39 let
Stav: vdaná
Vzdělání: vysokoškolské, VŠB TU Ostrava
Povolání: náměstkyně primátora statutárního města Most
Záliby:  úplně na prvním místě je to rodina, cestování, sport, umění, hudba, veřejné dění

Proč se angažujete v komunální politice?

Jelikož jsem mosteckým patriotem, narodila jsem se tady, vystudovala, mám tady svoji rodinu a vychovávám tu své dvě děti. Vždy se sem ráda vracím domů, tak mi není jedno, jak to v Mostě vypadá a případně bude vypadat. Ráda bych se proto i nadále věnovala rozvoji našeho města, a to ve všech možných směrech tak, abychom zabránili odchodu vzdělaných lidí pryč a měli tu všichni důstojný život, stáří a mohli být na naše město pyšní.

Práce v komunální politice mi dala hodně a jsem velice ráda, že jsem si touto zkušeností prošla. Byla pro mě něčím zcela úplně novým a dosud nepoznaným. Pomohla mi uvědomit si spoustu věcí, které jak doufám nezapomenu a využiji dál. Je to hlavně o práci s lidmi a to mě moc baví. Člověk musí mít široký rozhled a sbírat stále nové a nové zkušenosti. Ovšem je zapotřebí mít také super zázemí a podporu lidí, bez nichž tato práce nejde dělat.


Jedním z dalších důvodů, proč se angažuji v politice, je aktuálně nízký počet zastoupení žen. Ženy uvažují o životě trochu jinak, větší důraz kladou na jiná témata než muži, vnášejí do politiky více empatie a jiný pohled. Jsem jako každá jiná žena. Ano, moje práce je časově náročnější, musím být k dispozici sedm dní v týdnu. Nejsem na to však sama.  Ale mám kolem sebe skvělý tým kolegů a kolegyň, kteří mi pomáhají a od nichž se učím. Jsem vděčná za šanci, získávat zkušenosti v tak vysoké funkci a do komunálních voleb půjdu naplno.

Děláme to srdcem ProMOST

Sledujte nás
na sítích

Pomozte nám zůstat v kontaktu. Přidejte si nás na Facebooku nebo nám napište přes kontaktní formulář.