Nastupte do dvoupatrového kolosu! Olympijský speciál poveze fanoušky rovnou k Jezeru Most

Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova koupil dva dvoupodlažní autobusy MAN A 39 na začátku července od firmy Malát, jeden poprvé registrovaný na konci roku 2007 za přibližně 356 tisíc korun, druhý z roku 2008 za 380 tisíc korun. Jak bude oba vozy do příštího roku využívat zatím dopravní podnik neoznámil (aktualizováno - od 6. srpna 2023 vyšle dopravní podnik jeden z dvoupatrových autobusů na linku č. 16 z 1. náměstí k jezeru Most a zpět. Autobus bude v provozu zatím do konce prázdnin). Podle informací na webu seznam-autobusu.cz pocházejí vozy z Berlína, kde je provozovala Berliner Verkehrsbetriebe (BVG). Ta koupila 200 double deckerů nové generace od Alexander Dennis (ADL).

Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova koupil dva dvoupodlažní autobusy MAN A 39 na začátku července od firmy Malát, jeden poprvé registrovaný na konci roku 2007 za přibližně 356 tisíc korun, druhý z roku 2008 za 380 tisíc korun. Jak bude oba vozy do příštího roku využívat zatím dopravní podnik neoznámil (aktualizováno – od 6. srpna 2023 vyšle dopravní podnik jeden z dvoupatrových autobusů na linku č. 16 z 1. náměstí k jezeru Most a zpět. Autobus bude v provozu zatím do konce prázdnin). Podle informací na webu seznam-autobusu.cz pocházejí vozy z Berlína, kde je provozovala Berliner Verkehrsbetriebe (BVG). Ta koupila 200 double deckerů nové generace od Alexander Dennis (ADL).

Jezero Most bude od 26. července do 11. srpna 2024, kdy budou probíhat Olympijské hry v Paříži, centrem Olympijského festivalu Paříž 2024. Cílem je přimět děti ke sportu a přenést atmosféru olympijských her do Mostu, kde se v přírodní lokalitě u jezera Most koncentruje jako na jediné místo v České republice sportovní a fanouškovská energie celé země. Právě zde vyroste největší fanzóna pro sledování olympijských her v Paříži, kam olympionici po svém návratu také zamíří.

Na atmosféru Olympijského festivalu vzpomíná nový ambasador akce Ondřej Synek, trojnásobný olympijský medailista ve veslování: „Po návratu z her v Riu jsme měli velkolepé přivítání na festivalu v Lipně a byl to pro mě jeden z největších životních zážitků, za což bych chtěl zpětně všech fanouškům poděkovat a věřím, že se nám podaří stejnou atmosféru připravit i u jezera Most.” Nově je i tváří dvoupatrového autobusu. 21. července autobus vyzkoušeli také olympionici Kristiina Mäki a Jiří Prskavec.