Mgr. Tiep Luu Danh

člen komise regionálního rozvoje garantující zastupitel pro COMO

V Mostě jsem od svých 11. měsíců, kdy jsem přiletěl do České republiky z dalekého Vietnamu. Od té doby je mým domovem. Vyrůstal jsem u české tetičky, odmaturoval na mosteckém gymnáziu a v současné době zastupuji v komerční sféře datového manažera. Město Most miluji a doufám, že srdcem pro Most dokážu pomoct, aby život zde byl ještě lepší.

Se svými znalosti a zkušenostmi bych rád posunul Mostecko více k digitalizaci a modernizaci. Snažím se to předat v rámci komisi regionálního rozvoje a také v roli garantujícího zastupitele Coworkingu Most – COMO. V Coworking Most se snažíme nejen vytvořit skvělé zázemí pro práci ale také komunitu a prostředí pro všechny aktivní a podnikavé občany, kteří by se chtěli více posouvat profesně, či se podělit o své příběhy.

Díky mé znalosti Vietnamštiny a vietnamské historii jsem také mluvčím Vietnamské komunity na Mostecku. Myslím, že Vietnamská komunita patří mezi nejlépe začleněné komunity v České republice, a rád bych aby to tak zůstalo. Snažíme se nové členy komunity edukovat o tom, co se smí a nesmí a doufám, že pro ně Česko přiroste k srdci jako mně. Opačným směrem pořádáme různé akce, kde jsou všichni vítaní a mohou ozkusit a vidět na vlastní oči naše tradice a kulturu.

 

Co pro Vás znamená město Most?​

Město Most pro mě znamená domov, kde již vícejak 27 let vyrůstávám, a nyní vyrůstává i má malá holčička. Naše město má sice specifické problémy, ale přesto je to jedno z nejlepších míst pro život s bohatou nabídkou prostoru na přírodní vyžití, což já miluji.

V současné době je to Coworking Most, kde se snažíme s městem vytvořit příjemné pracovní zázemí pro práci na dálku ale také komunitu aktivních a podnikavých občanů, kteří by se rádi dál posouvali či chtěli podělit o svůj příběh. 

Pro procházky s rodinou pak milujeme jezero Most, protože je tam prostor jak pro malou s kočárkem, tak i pro našeho hafana aby si zaběhal. A také skvělé občerstvení.

Minulé i současné vedení posunulo masivně kvalitu života v Mostě, za což jsem velmi vděčný. Když nabídlo vedení spolupráci, abychom spolu mohli dále posouvat a rozvíjet naše Město jak po stránce digitální ale také po stránce komunitní, neváhal jsem a jsem rád, že můžu z této pozice pomáhat. 

Věřím, že náš region má potenciál a jsem poctěn, že u vývinu tohoto potenciálu mohu být.