Ing. Marek Hrvol

primátor města Mostu

Jsem Marek Hrvol, rodák z Mostu. Město, ve kterém jsem prožil celý svůj život, mi leží velmi na srdci. Po úspěšném absolvování Vysoké školy finanční a správní jsem v roce 2014 vstoupil do politiky, když jsem byl zvolen zastupitelem města Mostu. O tři roky později jsem převzal vedení hnutí ProMOST, s nímž jsme od té doby dosáhli významných volebních úspěchů. V období 2014 až 2022 jsem sloužil jako náměstek primátora pro ekonomiku, majetek a investice, kde jsem se podílel na realizaci řady klíčových projektů v oblastech sportu, kultury a průmyslového rozvoje. V roce 2020 jsem byl zvolen zastupitelem Ústeckého kraje, což pro mě bylo velkým uznáním mé práce a zároveň závazkem vůči širší komunitě. V lednu 2023 jsem se ujal funkce primátora města Mostu, což považuji za vrchol mé politické kariéry. Mé hlavní ambice jako primátora je přeměnit Most na moderní a atraktivní město, kde bude každému dobře žít. Snažím se využít veškeré své zkušenosti a energie, abych splnil toto poslání a vedl Most k prosperitě a rozkvětu.

Co pro Vás znamená město Most?​

Most je pro mě rodným městem, kde jsem vyrostl a kde mám silné vzpomínky. Zdejší komunitu si vážím a jsem rád, že mohu být součástí jejího života. S rodinou a přáteli zde trávím svůj volný čas a cítím se tady doma.

Zároveň si uvědomuji výzvy, kterým čelí Most s upadajícím těžebním průmyslem. Chci se aktivně zapojit do jeho proměny v prosperující a moderní město, které nás všechny bude hrdě reprezentovat.

Jedním z mých nejoblíbenějších míst je jezero Matylda. Jako velký milovník přírody a klidu tu najdu ideální prostor pro relaxaci a odpočinek. Okolí jezera mi nabízí krásnou přírodu a možnosti pro sportovní aktivity, což je perfektní kombinace pro dni, kdy chci uniknout z ruchu města. Rád tu trávím čas buď odpočinkem u vody nebo se věnuji aktivitám jako je jízda na kajaku nebo pikniky s přáteli a rodinou. Tohle místo pro mě představuje únik od každodenního stresu a nabízí mi klid a pohodu, kterou v hektickém životě často hledám.

V Mostě žiji od narození a nikdy bych neměnil. Ve vedení města jsem již osmým rokem, každodenní prací se snažím naše město posouvat tak, aby se zde občanům žilo bezpečně a spokojeně s širokou škálou různorodých aktivit. Poslední roky se rovněž snažím nastartovat oživení mosteckého fotbalu, a to z pozice jednatele Baníku Most-Souš.