Představujeme hnutí ProMOST

Vážení Mostečané, 

v komunální politice se naše politické hnutí úspěšně pohybuje již osm let. Po celou tuto dobu se snažíme aktivně a efektivně řídit naše město, kdy nasloucháme především Vám a Vašim potřebám. Odměnou za to, že jsme naši práci dělali dobře již v letech 2014-2018 nám bylo to, že jsme v komunálních volbách v roce 2018 uspěli a získali 16 zastupitelských mandátů z celkových 45. Spolu s kolegy z jiných politických uskupení jsme pak vytvořili fungující většinu v našem zastupitelstvu.

Politické hnutí ProMOST bylo založeno v roce 2018, kdy také pod tímto názvem kandidovalo ve volbách do Zastupitelstva města Mostu. Naši lidé se ovšem v minulosti ještě jako Severočeši Most podíleli na vedení města i v letech 2014-2018. První roky nebyly pro naše hnutí žádnou procházkou růžovou zahradou. Přechozí vedení nám město zanechalo v nedobré kondici. V roce 2014, tedy v době začátku našeho působení na radnici, byla městská kasa prázdná a město bylo zatíženo dluhy v celkové výši téměř 250 milionů korun. Díky odpovědnému nastavení hospodaření se nám v roce 2022 podařilo dosáhnout zaplacení všech předchozích dluhů a současně jsme dokázali uspořit téměř miliardu korun, kterou nyní město disponuje. Z této jedné miliardy korun je téměř 500 milionů korun připraveno na rekonstrukci kulturního domu Repre a jeho okolí. Mimochodem, kdybychom v roce 2015 nezahájili soudní spor o určení neplatnosti nevýhodné kupní smlouvy, kterou tehdy uzavřelo vedení města Mostu v čele se Sdružením Mostečané Mostu a nevysoudili Repre zpět, pravděpodobně by tato dominanta města již neexistovala a místo této architektonické chlouby by na jejím místě stál další obchodní dům ala Central Most. Podařilo se nám připravit projektovou dokumentaci a v současné době získat i dotační prostředky ve výši nejméně 300 milionů korun na rekonstrukci Repre a jeho okolí. Nedotažení tohoto projektu do zdárného konce považujeme za jeden z našich neúspěchů, který nelze přehlížet, ale který je potřeba zhojit. Jsme proto připraveni ihned po volbách započít se samotnou rekonstrukcí a to s jasným plánem a financováním, které na rozdíl od našich konkurentů jen planě nehlásáme, ale skutečně jej máme. Za doby našeho působení jsme dokázal vybudovat infrastrukturu okolo jezera Most, které jsme v roce 2020 otevřeli veřejnosti, jež se stalo jedním z nejnavštěvovanějších míst a chloubou našeho města, které nám každý právem závidí. Cesta to nebyla lehká, ale jsme rádi, že se výsledkem naší práce můžeme pochlubit. Usilovně jsme pracovali na zkvalitnění komunikací a infrastruktury v našem městě, výsadbě stromů a zeleně, opravách našeho majetku a na zlepšení kvality služeb poskytovaných našimi společnostmi. Ani v době covidu-19 jsme nezapomínali na podporu našich seniorů či sportovců, kteří byli omezeni ve své činnosti, a podpora státu v této nelehké době nebyla dostatečná. Ačkoliv jsme období covidových zákazů a omezení respektovali, ne všechna nám přišla jako správná, jako třeba omezení tradičních vánočních trhů. S tímto zákazem jsme se vypořádali po svém a o tuto tradiční akci, vás nepřipravili. Věřím, že jsme vás dokázali přesvědčit o tom, že to s naším městem myslíme vážně. Práci pro město děláme srdcem a její výsledky jsou, věříme, znát. 

Děkujeme za dosavadní podporu a dovolte, abychom vás požádali, abyste přišli ve dnech 23. – 24. září 2022 k volebním urnám, podpořili naše hnutí a dali nám šanci dodělat rozdělané projekty a především pak centrum našeho města. 

“Volte srdcem, volte ProMOST”

Srdcem ProMOST

Sledujte nás
na sítích

Pomozte nám zůstat v kontaktu. Přidejte si nás na Facebooku nebo nám napište přes kontaktní formulář.