Michaela Kasalová: Líbilo by se mi centrum, kde by si hráli senioři s dětmi a vzájemně se obohacovali

Ing. Michaela Kasalová vystudovala stavební inženýrství na ČVUT v Praze, obor pozemní stavby. Už před promocemi se ale začala věnovat střechám a izolacím staveb. Od roku 2012 pracuje ve firmě, která navrhuje a zhotovuje izolace plochých střech, střešních teras, bazénů, jezírek a spodních staveb. Jako technická podpora zpracovává návrhy, posudky a občasně dohlíží na provádění výše uvedených staveb. V roce 2013 nastoupila do doktorského studia na Fakultě stavební ČVUT v Praze, kde se věnuje výzkumu efektivního návrhu plochých střech panelových objektů. Pravidelně se účastní odborných konferencí a publikuje do odborných časopisů. V  současné době je na rodičovské dovolené a věnuje se dceři Amálce. Politicky se až doposud neangažovala.

 

Proč jste se rozhodla kandidovat v komunálních volbách, čím vás oslovilo hnutí ProMOST?

Ráda bych přispěla svými názory do veřejného života, a protože hnutí ProMOST je nakloněno i mladým lidem, tak jsem to zkusila. ProMOST je mi blízké už svým názvem a především svým programem a lídry, kteří v něm působí. Mám pocit, že pro město pracují opravdu lidé, kterým občané nejsou lhostejní.

 

V jaké oblasti a jakým způsobem se chcete angažovat, případně pozitivně ovlivňovat život obyvatel Mostu jako zastupitel?

Ráda bych se pohybovala v sociální nebo kulturní oblasti. Líbilo by se mi vybudovat centrum pro seniory ve spojení s dětmi – jakousi školku, kde by každému seniorovi bylo přiděleno jedno dítě a společně by si spolu hráli a navzájem se obohacovali. V Čechách už pár takových center existuje a mají velký úspěch. Děti se učí být ohleduplné a rády poslouchají příběhy a senioři se učí trpělivosti a předávají lásku a zkušenosti těm nejmenším. Ráda bych také pomohla dětem z romských oblastí najít svůj prostor, kde by se mohli vzdělávat a něco naučit. Nevím ale, jestli je to v mých silách.
Denně procházím Mostem a mám vytipovaná místa, která by se mi líbila renovovat, aby mohla dál sloužit občanům města v podobě odpočinkových zákoutí, parků nebo cyklostezek.

 

Jak se Vám v Mostě žije? Jste spokojena, nebo ve vztahu města k občanům vnímáte nějaké rezervy?

Pocházím z vesnice a obecně ve městě spokojená nejsem. Miluji ale Zahražany a okolí Resslu, kde mi to svým rázem a klidem vesnici trochu připomíná. Jinak se mi líbí, že je město Most docela kompaktní a všude se dá ve chvilce dojít pěšky nebo dojet MHD. Rezervy samozřejmě vnímám, ale pevně věřím, že se je podaří odstranit. Že se podaří obnovit park nad sportovní halou nebo upravit okolí radnice, Repre a Prioru.

 

Jak trávíte volný čas?

Volného času moc nemám, jelikož mám rok a půl starou dceru, o kterou se starám, ale když už nějaké volno mám, podnikáme i s pejskem výlety a procházky po okolí. Ráda cvičím jógu, čtu nebo vařím. Mým snem je vytvořit nějaký prostor, kam by mohli přijít lidé všech věkových kategorií, kde by se dalo dobře najíst, odpočinout si u knížky nebo u cvičení a hudby, třeba u nějakého komorního orchestru. A odkud by odcházeli spokojení. A takový prostor by se mi líbil třeba v budově bývalých kasáren.

Sdílejte tento článek